Miesten kaksinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan. Mahdollisten poisjääntien sattuessa pääkisasta, pelaajia nostetaan karsinnasta tämän listan mukaisessa järjestyksessä.

No. Name Gender Points Club Order
1 Eetu Heino M 180600 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
2 Kalle Koljonen M 173400 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
3 Iikka Heino M 123300 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
4 Kasper Lehikoinen M 121500 Badminton Club Blueminton Pääkisa
5 Anton Kaisti M 111500 Helsingfors Badminton Club Pääkisa
6 Henri Aarnio M 99300 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
7 Joonas Korhonen M 60500 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
8 Valtteri Nieminen M 38800 Sulkapalloseura Clear Pääkisa
9 Arto Lahtinen M 33900 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
10 Mika Köngäs M 32400 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
11 Jesper Paul M 28540 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
12 Tommi Saksa M 27600 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
13 Julius Pfaler Von M 26100 Tapion Sulka Pääkisa
14 Justus Kilpi M 18200 Tervasulka Pääkisa
15 Harri Helin M 13810 Savon Sulka Pääkisa
16 Eemi Seppälä M 12900 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
17 Sami Pajunen M 12600 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
18 Jere Övermark M 12090 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
19 Heming Lin M 11800 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
20 Petri Hautala M 10900 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
21 Anton Monnberg M 10630 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
22 Pauli Saarinen M 10370 Turun Sulka Pääkisa
23 Miikka Väisänen M 9950 Savon Sulka Pääkisa
24 Hannu Takala M 9700 Kauhavan Wisa Pääkisa
25 Iiro Kokko M 9560 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
26 Eero Lauri M 8850 Puistolan Urheilijat Pääkisa
27 Ilari Leskelä M 8670 Jyväskylän Sulkapalloseura Pääkisa
28 Victor Lindahl M 8640 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
29 Iiro Suomalainen M 7100 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
30 Keijo Junnonaho M 7070 Savon Sulka Pääkisa
No. Name Gender Points Club Order
1 Anton Häggblom M 7040 Turun Sulka Karsinta 1
2 Ville Rasi M 6900 Sulkapalloseura Drive ry Karsinta 2
3 Timo Rantanen M 6810 Kaarinan Sulka Karsinta 3
4 Jesse Lehtimäki M 4180 Sulkapalloseura Clear Karsinta 4
No. Name Gender Points Club Order
1 Jesper Hertzen Von M 3080 Helsingfors Badminton Club ei osallistumisoikeutta, luokka ja sija
2 Tony Lindelöf M 2130 Tapion Sulka ei osallistumisoikeutta, luokka ja sija

 

Kuvassa Kalle Koljonen Kuva: Sami Lievonen

Yhteistyössä
Rio kumppanit