Miesten nelinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan. Mahdollisten poisjääntien sattuessa pääkisasta, pari nostetaan karsinnasta tämän listan mukaisessa järjestyksessä.

No. Name Gender Points Club Order
1 Henri Aarnio M 152200 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
Iikka Heino M 152200 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
2 Oskari Larkimo M 69620 Helsingfors Badminton Club Pääkisa
Tuomas Nuorteva M 78400 Helsingfors Badminton Club Pääkisa
3 Kalle Koljonen M 17500 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
Julius Pfaler Von M 63400 Tapion Sulka Pääkisa
4 Mika Köngäs M 32500 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
Arto Lahtinen M 44500 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
5 Jesper Hertzen Von M 33400 Helsingfors Badminton Club Pääkisa
Tommi Saksa M 39400 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
6 Jesse Lehtimäki M 12120 Sulkapalloseura Clear Pääkisa
Valtteri Nieminen M 44620 Sulkapalloseura Clear Pääkisa
7 Jussi Metsomäki M 28800 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
Iiro Suomalainen M 21300 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
8 Mikko Heikkinen M 23020 Parkanon Sulkapalloseura Pääkisa
Jori Simola M 22920 Parkanon Sulkapalloseura Pääkisa
9 Keijo Junnonaho M 20470 Savon Sulka Pääkisa
Miikka Väisänen M 24850 Savon Sulka Pääkisa
10 Jere Övermark M 28810 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
Jesper Paul M 15690 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
11 Ville Lång M 13100 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
Pekka Ryhänen M 24430 Keravan sulkapalloseura Vipsu Pääkisa
12 Justus Kilpi M 12450 Tervasulka Pääkisa
Anton Monnberg M 25070 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
13 Timo Rantanen M 13300 Kaarinan Sulka Pääkisa
Pauli Saarinen M 19670 Turun Sulka Pääkisa
14 Juha Honkanen M 16520 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
Miika Lahtinen M 16205 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
No. Name Gender Points Club Order
1 Artturi Helenius M 23650 Östersundom Idrottsförening Karsinta 1
Ari Paloheimo M 6010 Mansen Sulka
2 Miko Ahlsten M 11960 Savonlinnan Sulkapallo Karsinta 2
Matti Huopalainen M 16460 Savonlinnan Sulkapallo
3 Lauri Nuorteva M 19000 Sulkapalloseura Drive ry Karsinta 3
Janne Oksa M 3900 Sulkapalloseura Drive ry
4 Jaakko Kohtala M 6495 Kauhavan Wisa Karsinta 4
Hannu Takala M 11100 Kauhavan Wisa
5 Victor Lindahl M 12810 Espoon Sulkapallo-Badminton Karsinta 5
Zechen Ma M 4070 Tapion Sulka
6 Stefan Engblom M 3865 Paraisten Badminton-Pargas Badminton Karsinta 6
Timo Mukkala M 9440 Raision Sulkapalloilijat
7 Roni Lyytinen M 6600 Sulkaset Karsinta 7
Eemi Seppälä M 5600 Sulkapalloseura Drive ry
No. Name Gender Points Club Order
1 Eero Lauri M 5400 Puistolan Urheilijat Ei osallistumisoikeutta, luokka ja pisteet
Joona Puro M 6190 Espoon Sulkapallo-Badminton Ei osallistumisoikeutta, luokka ja pisteet
2 Tony Lindelöf M 6960 Tapion Sulka Ei osallistumisoikeutta, ei paria

Kuvassa Iikka Heino ja Henri Aarnio Kuva: Sami Lievonen

Yhteistyössä
Rio kumppanit