Naisten kaksinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan. Mahdollisten poisjääntien sattuessa pääkisasta, pelaajia nostetaan karsinnasta tämän listan mukaisessa järjestyksessä.

No. Name Gender Points Club Order
1 Airi Mikkelä F 241000 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
2 Nanna Vainio F 206800 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
3 Sonja Pekkola F 59120 Tapion Sulka Pääkisa
4 Elina Niiranen F 51140 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
5 Hanna Karkaus F 47500 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
6 Riikka Sinkko F 39230 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
7 Anna Paavola F 32320 Tapion Sulka Pääkisa
8 Noora Ahola F 27130 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
9 Pihla Lindberg F 26440 Paraisten Badminton-Pargas Badminton Pääkisa
10 Tuuli Härkönen F 25600 Tapion Sulka Pääkisa
11 Maija Krzywacki F 24540 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
12 Inalotta Suutarinen F 18760 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
No. Name Gender Points Club Order
1 Heini Ihalainen F 18700 Sulkapalloseura Drive ry Karsinta 1
2 Kaisa Aaltonen F 18530 Raision Sulkapalloilijat Karsinta 2
3 Sara Tuomala F 16540 Puistolan Urheilijat Karsinta 3
4 Jenny Nyström F 13200 Helsingfors Badminton Club Karsinta 4
5 Juulia Holma F 11880 Porin Pyrintö Karsinta 5
6 Jessica Jäntti F 11800 Helsingfors Badminton Club Karsinta 6
7 Henna-Leena Lindberg F 11010 Tapion Sulka Karsinta 7
8 Riina Mäkelä F 10300 Sulkapalloseura Clear Karsinta 8
9 Julia Salonen F 8790 Puistolan Urheilijat Karsinta 9
10 Eevi Laasanen F 7880 Jyväskylän Sulkapalloseura Karsinta 10
11 Nella Siilasmaa F 6930 Tapion Sulka Karsinta 11
12 Viola Lindberg F 6920 Paraisten Badminton-Pargas Badminton Karsinta 12
No. Name Gender Points Club Order
1 Eerika Kuurne F 5850 Tapion Sulka ei osallistumisoikeutta, luokka ja pisteet
2 Marikki Pitkänen F 5360 Tapion Sulka ei osallistumisoikeutta, luokka ja pisteet
3 Ulla Santti F 2800 Savon Sulka ei osallistumisoikeutta, luokka ja pisteet

Kuvassa Nanna Vainio Kuva: Sami Lievonen

 

 

Yhteistyössä
Rio kumppanit