Sekanelinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan. Mahdollisten poisjääntien sattuessa pääkisasta, parit nostetaan karsinnasta tämän listan mukaisessa järjestyksessä.

No. Name Gender Points Club Order
1 Anton Kaisti M 176500 Helsingfors Badminton Club Pääkisa
Jenny Nyström F 145200 Helsingfors Badminton Club Pääkisa
2 Tuomas Nuorteva M 70600 Helsingfors Badminton Club Pääkisa
Sonja Pekkola F 46520 Tapion Sulka Pääkisa
3 Julius Pfaler Von M 51900 Tapion Sulka Pääkisa
Tuuli Härkönen F 51900 Tapion Sulka Pääkisa
4 Oskari Larkimo M 42830 Helsingfors Badminton Club Pääkisa
Noora Ahola F 59500 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
5 Mika Köngäs M 21900 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
Elina Niiranen F 64300 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
6 Jere Övermark M 46210 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
Inalotta Suutarinen F 34750 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
7 Jesper Paul M 47650 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
Maija Krzywacki F 6570 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
8 Artturi Helenius M 26920 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
Mari Mikkonen F 26920 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
9 Lauri Nuorteva M 22900 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
Linnea Vainula F 30700 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
10 Ville Lång M 19400 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
Riikka Sinkko F 25800 Espoon Sulkapallo-Badminton Pääkisa
11 Jesper Hertzen Von M 11800 Helsingfors Badminton Club Pääkisa
Sanni Rautala F 33200 Östersundom Idrottsförening Pääkisa
12 Eemi Seppälä M 7700 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
Heini Ihalainen F 30600 Sulkapalloseura Drive ry Pääkisa
13 Pauli Saarinen M 23540 Turun Sulka Pääkisa
Maria Mattila F 3925 Paraisten Badminton-Pargas Badminton Pääkisa
14 Anton Häggblom M 12360 Turun Sulka Pääkisa
Henna Hietamäki F 11360 Turun Sulka Pääkisa
No. Name Gender Points Club Order
1 Henrik Hakulinen M 8850 Puistolan Urheilijat Karsinta   1
Sara Tuomala F 10230 Puistolan Urheilijat
2 Anton Monnberg M 7890 Östersundom Idrottsförening Karsinta   2
Hanna Karkaus F 9640 Östersundom Idrottsförening
3 Marko Lehmusvirta M 8430 Toijalan Valpas ry Karsinta   3
Marikki Pitkänen F 8920 Tapion Sulka
4 Miikka Väisänen M 6260 Savon Sulka Karsinta   4
Riina Mäkelä F 8560 Sulkapalloseura Clear
5 Juho Nokelainen M 7560 Espoon Sulkapallo-Badminton Karsinta   5
Katri Koponen F 5910 Espoon Sulkapallo-Badminton
6 Eero Lauri M 7500 Puistolan Urheilijat Karsinta   6
Jannica Monnberg F 5440 Östersundom Idrottsförening
7 Mika Lyyjynen M 6600 Helsingfors Badminton Club Karsinta   7
Hanna Antikainen F 5080 Helsingfors Badminton Club
8 Toni Vahevaara M 6320 Sulkapalloseura Drive ry Karsinta   8
Krista Salonen F 5010 Hämeenlinnan Sulkapalloilijat
9 Joona Puro M 7510 Espoon Sulkapallo-Badminton Karsinta   9
Carla Kivikko F 3790 Espoon Sulkapallo-Badminton
10 Mika Koskenneva M 0 Östersundom Idrottsförening Karsinta 10
Noora Virta F 0 Östersundom Idrottsförening
No. Name Gender Points Club Order
1 Sanna Mikkola F 11700 Halikon Sulkis ei paria
<Partner Wanted>
2 Tony Lindelöf M 5770 Tapion Sulka ei osallistumisoikeutta, luokka ja pisteet
Julia Salonen F 4810 Puistolan Urheilijat ei osallistumisoikeutta, luokka ja pisteet

Kuvassa Mathilda Lindholm ja Anton Kaisti Kuva: Sami Lievonen

Yhteistyössä
Rio kumppanit