Miesten kaksinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan heti, kun se on saatavissa.

Miesten kaksinpelin osallistumisoikeus: Pelaaja Valioluokassa tai miesten kaksinpelin pistelistalla 40 parhaan joukossa 17.1.2020
Pelaajien nostaminen karsinnasta pääkisaan mahdollisten poisjäävien tilalle tapahtuu tämän listan karsijoiden merkityssä järjestyksessä.

Kuvassa 2019 mestari Eetu Heino, ParBa  Kuva Jere Kokko

Entries of MS V – Main Draw
N Name G Member ID Club Status Order
1 Kalle Koljonen M 2776 Tapion Sulka Main   1
2 Eetu Heino M 1412 Paraisten Badminton Main   2
3 Iikka Heino M 2159 Paraisten Badminton Main   3
4 Joonas Korhonen M 2685 Badminton United Main   4
5 Kasper Lehikoinen M 1577 Badminton Club Blueminton Main   5
6 Valtteri Nieminen M 3361 Sulkapalloseura Clear Main   6
7 Jesper Paul M 3641 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   7
8 Justus Kilpi M 4165 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   8
9 Joakim Oldorff M 4989 Tapion Sulka Main   9
10 Tommi Saksa M 1878 Badminton United Main 10
11 Sami Pajunen M 2960 Espoon Sulkapallo-Badminton Main 11
12 Arto Lahtinen M 2961 Espoon Sulkapallo-Badminton Main 12
13 Jan Pasanen M 3220 Espoon Sulkapallo-Badminton Main 13
14 Harri Helin M 174 Savon Sulka Main 14
15 Julius Pfaler Von M 2822 Voittamisen Kulttuuri Main 15
16 Toni Kemppinen M 193 Kajaanin Sulkapalloilijat Main 16
17 Jaakko Kohtala M 379 Kauhavan Wisa Main 17
18 Heming Lin M 3694 Espoon Sulkapallo-Badminton Main 18
19 Tony Lindelöf M 5746 Tapion Sulka Main 19
20 Eero Lauri M 4786 Puistolan Urheilijat Main 20
21 Safin Emran M 5708 Jeppis Badminton Main 21
22 Teemu Taivainen M 4788 Puistolan Urheilijat Main 22
23 Joona Övermark M 4744 Lappajärven Veikot Main 23
24 Hannu Takala M 1913 Kauhavan Wisa Main 24
25 Niilo Nyqvist M 5841 Helsingfors Badminton Club Main 25
Entries of MS V – Qualifying
N Name G Member ID Club Status Order
1 Ilari Leskelä M 4501 Hukka Players Club Qual   1
2 Timo Rantanen M 1411 Kaarinan Sulka Qual   2
3 Jani Laitinen M 2839 Laaksolahden Sulkapallo Qual   3
4 Tommi Ruoho M 6927 Porin Pyrintö Qual   4
5 Juuso Kuoppala M 6342 Alahärmän Kisa Qual   5
6 Aleksi Mäki M 7119 Tapion Sulka Qual   6
7 Eemi Seppälä M 1607 Badminton United Qual   7
8 Erik Li M 6082 Tapion Sulka Qual   8
9 Eliel Melleri M 5856 Söderkulla Sulkapallo-Badminton Qual   9
10 Sami Parikka M 454 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual 10
11 Eetu Miettinen M 5749 Sulkaset Qual 11
12 Ville Lång M 1351 Badminton United Qual 12
13 Iiro Kokko M 197 Badminton United Qual 13
14 Anton Kaisti M 2758 Helsingfors Badminton Club Qual 14
Entries of MS V – Exclude
N Name G Member ID Club Status Order
1 Mikko Heikkinen M 3058 Parkanon Sulkapalloseura Exclude
Yhteistyössä