Miesten kaksinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan heti, kun se on saatavissa.

Miesten kaksinpelin osallistumisoikeus: Pelaaja Valioluokassa tai pistelistalla 40 parhaan joukossa
Pelaajien nostaminen karsinnasta pääkisaan mahdollisten poisjäävien tilalle tapahtuu tämän listan karsijoiden merkityssä järjestyksessä.

SM 2019
MS V – Pääkilpailu
No. Name Gender Ranking Club Order
1 Kalle Koljonen M 1 Tapion Sulka Main   1
2 Eetu Heino M 2 Paraisten Badminton Main   2
3 Iikka Heino M 3 Paraisten Badminton Main   3
4 Henri Aarnio M 4 Badminton United Main   4
5 Joonas Korhonen M 5 Badminton United Main   5
6 Valtteri Nieminen M 6 Sulkapalloseura Clear Main   6
7 Justus Kilpi M 7 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   7
8 Arto Lahtinen M 8 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   8
9 Joakim Oldorff M 9 Tapion Sulka Main   9
10 Kasper Lehikoinen M 10 Badminton Club Blueminton Main 10
11 Tommi Saksa M 11 Badminton United Main 11
12 Joona Övermark M 12 Lappajärven Veikot Main 12
13 Heming Lin M 13 Espoon Sulkapallo-Badminton Main 13
14 Harri Helin M 14 Savon Sulka Main 14
15 Miikka Väisänen M 15 Savon Sulka Main 15
16 Julius Pfaler Von M 16 Voittamisen Kulttuuri Main 16
17 Jesper Paul M 17 Espoon Sulkapallo-Badminton Main 17
18 Eero Lauri M 18 Puistolan Urheilijat Main 18
19 Ilari Leskelä M 19 Hukka Players Club Main 19
20 Jaakko Kohtala M 21 Kauhavan Wisa Main 20
21 Pauli Saarinen M 22 Turun Sulka Main 21
22 Timo Rantanen M 23 Kaarinan Sulka Main 22
23 Iiro Suomalainen M 24 Badminton United Main 23
24 Hannu Takala M 25 Kauhavan Wisa Main 24
25 Tony Lindelöf M 26 Tapion Sulka Main 25
26 Teemu Taivainen M 28 Puistolan Urheilijat Main 26
27 Toni Kemppinen M 29 Kajaanin Sulkapalloilijat Main 27
MS V – Karsinta
No. Name Gender Ranking Club Order
1 Sami Pajunen M 30 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual   1
2 Anton Monnberg M 31 Badminton United Qual   2
3 Eemi Seppälä M 32 Badminton United Qual   3
4 Marko Koivusaari M 33 Tervasulka Qual   4
5 Juuso Kuoppala M 34 Alahärmän Kisa Qual   5
6 Jani Laitinen M 35 Laaksolahden Sulkapallo Qual   6
7 Pekka Ryhänen M 38 Keravan Sulkapalloseura Vipsu Qual   7
8 Erik Li M 40 Tapion Sulka Qual   8
9 Ville Lång M 109 Badminton United Qual   9
10 Anton Kaisti M Helsingfors Badminton Club Qual 10
MS V – Hylätty
No. Name Gender Ranking Club Order
1 Jan Pasanen M 41 Espoon Sulkapallo-Badminton
2 Sami Parikka M 43 Espoon Sulkapallo-Badminton
3 Safin Emran M 53 Jeppis Badminton

Kuvassa Kalle Koljonen Kuva: Joonas Puhakka

Yhteistyössä