Miesten nelinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan heti, kun se on saatavissa.

Miesten nelinpelin osallistumisoikeus: Vähintään parin toinen pelaaja Valioluokassa tai pistelistalla 40 parhaan joukossa, molempien oltava kuitenkin vähintään A-luokassa
Pelaajien nostaminen karsinnasta pääkisaan mahdollisten poisjäävien tilalle tapahtuu tämän listan karsijoiden merkityssä järjestyksessä.

SM 2019
MD V – Main Draw
No. Name Gender Ranking Club Order
1 Anton Kaisti M 1 Helsingfors Badminton Club Main   1
Oskari Larkimo M 2 Helsingfors Badminton Club
2 Miika Lahtinen M 3 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   2
Jere Övermark M 4 Espoon Sulkapallo-Badminton
3 Jesper Hertzen Von M 5 Helsingfors Badminton Club Main   3
Mika Köngäs M 6 Espoon Sulkapallo-Badminton
4 Henri Aarnio M 11 Badminton United Main   4
Iikka Heino M 8 Paraisten Badminton
5 Anton Monnberg M 10 Badminton United Main   5
Jesper Paul M 9 Espoon Sulkapallo-Badminton
6 Arto Lahtinen M 20 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   6
Valtteri Nieminen M 7 Sulkapalloseura Clear
7 Toni Kemppinen M 26 Kajaanin Sulkapalloilijat Main   7
Miikka Väisänen M 14 Savon Sulka
8 Joona Övermark M 32 Lappajärven Veikot Main   8
Jori Simola M 13 Parkanon Sulkapalloseura
9 Mikko Heikkinen M 18 Parkanon Sulkapalloseura Main   9
Marko Lehmusvirta M 21 Toijalan Valpas
10 Tommi Saksa M 16 Badminton United Main 10
Sami Turunen M 29 Raision Sulkapalloilijat
11 Juha Honkanen M 12 Espoon Sulkapallo-Badminton Main 11
Joona Puro M 109 Espoon Sulkapallo-Badminton
12 Teemu Lahtinen M 33 Espoon Sulkapallo-Badminton Main 12
Eero Lauri M 19 Puistolan Urheilijat
13 Jaakko Kohtala M 28 Kauhavan Wisa Main 13
Hannu Takala M 22 Kauhavan Wisa
14 Tony Lindelöf M 31 Tapion Sulka Main 14
Joakim Oldorff M 30 Tapion Sulka
MD V – Karsinta
No. Name Gender Ranking Club Order
1 Roni Lyytinen M 43 Sulkaset Qual   1
Eemi Seppälä M 27 Badminton United
2 Ilkka Nyqvist M 193 Helsingfors Badminton Club Qual   2
Julius Pfaler Von M 17 Voittamisen Kulttuuri
3 Petri Einamo M 60 Badminton Club Backhand Qual   3
Henrik Hakulinen M 25 Puistolan Urheilijat
4 Harri Helin M 35 Savon Sulka Qual   4
Keijo Junnonaho M 40 Savon Sulka
5 Kasper Lehikoinen M 42 Badminton Club Blueminton Qual   5
Marko Pyykönen M 37 Helsingfors Badminton Club
6 Safin Emran M 52 Jeppis Badminton Qual   6
Juuso Kuoppala M 36 Alahärmän Kisa
7 Artturi Helenius M 39 Badminton United Qual   7
Heikki Kontro M 61 Badminton United
8 Mikko Luhtaniemi M 38 Helsingfors Badminton Club Qual   8
Lauri Nykänen M 84 Tervasulka
9 Petter Kroneld M 47 BC Hanhensulka Qual   9
Mika Lyyjynen M 63 Helsingfors Badminton Club
10 Tuomas Alhoniemi M 91 Sulkapalloseura Clear Qual 10
Jarkko Rantanen M 48 Sulkapalloseura Clear
11 Ville Lång M 132 Badminton United Qual 11
Pekka Ryhänen M 50 Keravan Sulkapalloseura Vipsu
12 Eetu Heino M 65 Paraisten Badminton Qual 12
Kalle Koljonen M 999 Tapion Sulka
MD V – Hylätty
No. Name Gender Ranking Club Order
1 Robin Jäntti M 46 Helsingfors Badminton Club
Andreas Segercrantz M 51 Helsingfors Badminton Club
2 Jaakko Mäenpää M 49 Klaki Sulka
Teemu Taivainen M 57 Puistolan Urheilijat

Kuvassa Henri Aarni ja IIkka Heino Kuva: Joonas Puhakka

Yhteistyössä