Naisten kaksinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan heti, kun se on saatavissa.

Naisten kaksinpelin osallistumisoikeus: Pelaaja Valioluokassa tai naisten kaksinpelin pistelistalla 30 parhaan joukossa 17.1.2020
Pelaajien nostaminen karsinnasta pääkisaan mahdollisten poisjäävien tilalle tapahtuu tämän listan karsijoiden merkityssä järjestyksessä.

Kuvassa 2019 mestari Airi Mikkelä, BadU (haastattelijana Riikka Sinkko)  Kuva: Jere Kokko

Entries of WS V – Main Draw
Name G Member ID Club Status Order
1 Airi Mikkelä F 2628 Badminton United Main   1
2 Getter Saar F 3539 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   2
3 Nella Siilasmaa F 5920 Tapion Sulka Main   3
4 Noora Nokkala F 5215 Kouvolan Sulkapalloseura Main   4
5 Jessica Jäntti F 3997 Helsingfors Badminton Club Main   5
6 Hanna Karkaus F 3448 Badminton United Main   6
7 Johanna Kelavuori F 5590 Savon Sulka Main   7
8 Maija Krzywacki F 4792 Badminton United Main   8
9 Heini Ihalainen F 3557 Badminton United Main   9
10 Tuuli Vasikkaniemi F 5499 Helsingfors Badminton Club Main 10
11 Nella Nyqvist F 6002 Helsingfors Badminton Club Main 11
12 Noora Nieminen F 3136 Toijalan Valpas Main 12
Entries of WS V – Qualifying
N Name G Member ID Club Status Order
1 Julia Salonen F 5748 Puistolan Urheilijat Qual   1
2 Johanna Luostarinen F 3232 Badminton United Qual   2
3 Heidi Puro F 5121 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual   3
4 Silja Soikkeli F 6031 Willimiehen Sulka Qual   4
5 Marikki Pitkänen F 4322 Sulkapalloseura Clear Qual   5
6 Pegah Valijani F 8489 Voittamisen Kulttuuri Qual   6
7 Elina Niiranen F 3762 Badminton United Qual   7
8 Eerika Laakso F 8057 Toholammin Urheilijat Qual   8
9 Petra Saarnivaara F 6787 Tapion Sulka Qual   9
10 Emilia Ojala F 7565 Raision Sulkapalloilijat Qual 10
11 Kaisa Aaltonen F 2156 Raision Sulkapalloilijat Qual 11
12 Ellen Virta F 6788 Tapion Sulka Qual 12
13 Susanna Ettala F 5596 Jyväskylän Sulkapalloseura Qual 13
14 Sonja Lius F 3166 Toijalan Valpas Qual 14
Yhteistyössä