Naisten nelinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan heti, kun se on saatavilla.

Naisten nelinpelin osallistumisoikeus: Vähintään parin toinen pelaaja Valioluokassa tai naisten nelinpelin pistelistalla 40 parhaan joukossa 17.1.2020, molempien pelaajien tulee kuitenkin olla nelinpelissä vähintään A-luokassa.
Pelaajien nostaminen karsinnasta pääkisaan mahdollisten poisjäävien tilalle tapahtuu tämän listan karsijoiden merkityssä järjestyksessä.

Haastattelijana Riikka SInkko ja kohteena naisten nelinpelin 2019 mestarit Sonja Pekkola ja Airi Mikkelä  Kuva: Jere Kokko

Entries of WD V – Main Draw
Name G Member ID Club Status Order
1 Sonja Pekkola F 3440 Tapion Sulka Main   1
Inalotta Suutarinen F 4549 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   1
2 Heini Ihalainen F 3557 Badminton United Main   2
Linnea Vainula F 3346 Badminton United Main   2
3 Jannica Monnberg F 5357 Badminton United Main   3
Julia Salonen F 5748 Puistolan Urheilijat Main   3
4 Mathilda Lindholm F 2413 Helsingfors Badminton Club Main   4
Jenny Nyström F 2411 Helsingfors Badminton Club Main   4
5 Jessica Jäntti F 3997 Helsingfors Badminton Club Main   5
Nella Siilasmaa F 5920 Tapion Sulka Main   5
6 Elina Niiranen F 3762 Badminton United Main   6
Getter Saar F 3539 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   6
7 Noora Nokkala F 5215 Kouvolan Sulkapalloseura Main   7
Paula Oksanen F 6033 Willimiehen Sulka Main   7
8 Hanna Karkaus F 3448 Badminton United Main   8
Johanna Luostarinen F 3232 Badminton United Main   8
9 Lilli Lauri F 5135 Puistolan Urheilijat Main   9
Heidi Puro F 5121 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   9
10 Noora Ahola F 2629 Badminton United Main 10
Maija Krzywacki F 4792 Badminton United Main 10
11 Sarah Asfar F 6083 Tapion Sulka Main 11
Nella Nyqvist F 6002 Helsingfors Badminton Club Main 11
12 Anne Hintsala F 1332 Nastola Minton Main 12
Annamari Tuominen F 1211 Nastola Minton Main 12
13 Johanna Kelavuori F 5590 Savon Sulka Main 13
Silja Soikkeli F 6031 Willimiehen Sulka Main 13
14 Suvi Niemi F 5368 Sulkaset Main 14
Noora Nieminen F 3136 Toijalan Valpas Main 14
Entries of WD V – Qualifying
Name G Member ID Club Status Order
1 Emilia Ojala F 7565 Raision Sulkapalloilijat Qual   1
Marikki Pitkänen F 4322 Sulkapalloseura Clear Qual   1
2 Ida Hankala F 6873 Sulkapalloseura Clear Qual   2
Elle Mahnala F 6061 Sulkapalloseura Clear Qual   2
3 Susanna Hakala F 6379 Toijalan Valpas Qual   3
Eerika Laakso F 8057 Toholammin Urheilijat Qual   3
4 Kaisa Aaltonen F 2156 Raision Sulkapalloilijat Qual   4
Sanna Mikkola F 2291 Halikon Sulkis Qual   4
Yhteistyössä