Sekanelinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan heti, kun se on saatavissa.

Sekanelinpelin osallistumisoikeus: Vähintään parin toinen pelaaja Valioluokassa tai pistelistalla 30 parhaan joukossa
Pelaajien nostaminen karsinnasta pääkisaan mahdollisten poisjäävien tilalle tapahtuu tämän listan karsijoiden merkityssä järjestyksessä.

SM 2019
XD V – Main Pääkilpailu
No. Name Gender Ranking Club Order
1 Anton Kaisti M 1 Helsingfors Badminton Club Main   1
Inalotta Suutarinen F 2 Espoon Sulkapallo-Badminton
2 Iikka Heino M 2 Paraisten Badminton Main   2
Jenny Nyström F 1 Helsingfors Badminton Club
3 Julius Pfaler Von M 3 Voittamisen Kulttuuri Main   3
Tuuli Härkönen F 3 Tapion Sulka
4 Oskari Larkimo M 4 Helsingfors Badminton Club Main   4
Sonja Pekkola F 4 Tapion Sulka
5 Jere Övermark M 8 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   5
Elina Niiranen F 5 Badminton United
6 Miikka Väisänen M 7 Savon Sulka Main   6
Anne Hintsala F 9 Nastola Minton
7 Marko Lehmusvirta M 9 Toijalan Valpas Main   7
Sonja Lius F 8 Toijalan Valpas
8 Artturi Helenius M 11 Badminton United Main   8
Mari Mikkonen F 7 Badminton United
9 Eero Lauri M 13 Puistolan Urheilijat Main   9
Jannica Monnberg F 6 Badminton United
10 Arto Lahtinen M 12 Espoon Sulkapallo-Badminton Main 10
Carla Kivikko F 12 Espoon Sulkapallo-Badminton
11 Pauli Saarinen M 19 Turun Sulka Main 11
Noora Nieminen F 13 Toijalan Valpas
12 Harri Helin M 23 Savon Sulka Main 12
Johanna Kelavuori F 14 Savon Sulka
13 Petter Kroneld M 22 BC Hanhensulka Main 13
Paula Petäys F 15 Klaki Sulka
14 Marko Pyykönen M 59 Helsingfors Badminton Club Main 14
Linnea Vainula F 10 Badminton United
XD V – Karsinta
No. Name Gender Ranking Club Order
1 Heikki Kontro M 21 Badminton United Qual   1
Heini Ihalainen F 18 Badminton United
2 Mikko Heikkinen M 16 Parkanon Sulkapalloseura Qual   2
Sanna Mikkola F 26 Halikon Sulkis
3 Jori Simola M 17 Parkanon Sulkapalloseura Qual   3
Ulla Santti F 25 Savon Sulka
4 Miika Lahtinen M 14 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual   4
Nella Siilasmaa F 49 Tapion Sulka
5 Juha Honkanen M 15 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual   5
Riikka Sinkko F 83 Espoon Sulkapallo-Badminton
6 Mika Lyyjynen M 25 Helsingfors Badminton Club Qual   6
Tuuli Vasikkaniemi F 28 Helsingfors Badminton Club
7 Tony Lindelöf M 29 Tapion Sulka Qual   7
Julia Salonen F 23 Puistolan Urheilijat
8 Henrik Hakulinen M 106 Puistolan Urheilijat Qual   8
Lilli Lauri F 16 Puistolan Urheilijat
9 Sami Turunen M 35 Raision Sulkapalloilijat Qual   9
Katja Tapola F 22 Espoon Sulkapallo-Badminton
10 Sami Parikka M 18 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual 10
Wanmeng Zhang F 97 Tapion Sulka
11 Juuso Atrila M 28 Badminton United Qual 11
Emmi Heikkinen F 31 Keravan Sulkapalloseura Vipsu
12 Andreas Segercrantz M 49 Helsingfors Badminton Club Qual 12
Marikki Pitkänen F 24 Sulkapalloseura Clear
13 Teemu Lahtinen M 54 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual 13
Heidi Puro F 30 Espoon Sulkapallo-Badminton
XD V – Hylätty
No. Name Gender Ranking Club Order
1 Toni Kemppinen M 33 Kajaanin Sulkapalloilijat
<Partner Wanted>

Kuvassa Jenny Nyström ja Anton Kaisti Kuva: Joonas Puhakka

Yhteistyössä