Sekanelinpeli

Pelaajaluettelo viimeisen ilmoittautumispäivän pistetilanteen mukaan heti, kun se on saatavissa.

Sekanelinpelin osallistumisoikeus: Vähintään parin toinen pelaaja Valioluokassa tai sekanelinpelin pistelistalla 30 parhaan joukossa
Pelaajien nostaminen karsinnasta pääkisaan mahdollisten poisjäävien tilalle tapahtuu tämän listan karsijoiden merkityssä järjestyksessä.

Kuvassa 2019 mestarit Iikka Heino ja Jenny Nyström Kuva: Jere Kokko

Entries of XD V – Main Draw
Name G Member ID Club Status Order
1 Anton Kaisti M 2758 Helsingfors Badminton Club Main   1
Inalotta Suutarinen F 4549 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   1
2 Oskari Larkimo M 2065 Helsingfors Badminton Club Main   2
Sonja Pekkola F 3440 Tapion Sulka Main   2
3 Julius Pfaler Von M 2822 Voittamisen Kulttuuri Main   3
Jenny Nyström F 2411 Helsingfors Badminton Club Main   3
4 Jere Övermark M 4022 Espoon Sulkapallo-Badminton Main   4
Elina Niiranen F 3762 Badminton United Main   4
5 Marko Pyykönen M 1449 Badminton United Main   5
Tuuli Härkönen F 3098 Tapion Sulka Main   5
6 Eero Lauri M 4786 Puistolan Urheilijat Main   6
Jannica Monnberg F 5357 Badminton United Main   6
7 Petter Kroneld M 6679 BC Hanhensulka Main   7
Paula Petäys F 581 Klaki-Sulka Main   7
8 Harri Helin M 174 Savon Sulka Main   8
Anne Hintsala F 1332 Nastola Minton Main   8
9 Kasper Lehikoinen M 1577 Badminton Club Blueminton Main   9
Mathilda Lindholm F 2413 Helsingfors Badminton Club Main   9
10 Ville Lång M 1351 Badminton United Main 10
Linnea Vainula F 3346 Badminton United Main 10
11 Jaakko Mäenpää M 5122 Klaki-Sulka Main 11
Paula Oksanen F 6033 Willimiehen Sulka Main 11
12 Tony Lindelöf M 5746 Tapion Sulka Main 12
Julia Salonen F 5748 Puistolan Urheilijat Main 12
Entries of XD V – Qualifying
Name G Member ID Club Status Order
1 Jesper Hertzen Von M 340 Helsingfors Badminton Club Qual   1
Lilli Lauri F 5135 Puistolan Urheilijat Qual   1
2 Juha Honkanen M 4152 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual   2
Heidi Puro F 5121 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual   2
3 Heikki Kontro M 3679 Badminton United Qual   3
Heini Ihalainen F 3557 Badminton United Qual   3
4 Pauli Saarinen M 946 Turun Sulka Qual   4
Noora Nieminen F 3136 Toijalan Valpas Qual   4
5 Jussi Moisio M 428 Sulkaset Qual   5
Sonja Lius F 3166 Toijalan Valpas Qual   5
6 Anton Monnberg M 4029 Badminton United Qual   6
Noora Ahola F 2629 Badminton United Qual   6
7 Sami Parikka M 454 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual   7
Katja Tapola F 152 Espoon Sulkapallo-Badminton Qual   7
8 Robin Jäntti M 4787 Helsingfors Badminton Club Qual   8
Nella Nyqvist F 6002 Helsingfors Badminton Club Qual   8
9 Konsta Mäkelä M 4970 Halikon Sulkis Qual   9
Johanna Kelavuori F 5590 Savon Sulka Qual   9
10 Iiro Koivula M 6183 Sulkapalloseura Clear Qual 10
Marikki Pitkänen F 4322 Sulkapalloseura Clear Qual 10
11 Marko Lehmusvirta M 2516 Toijalan Valpas Qual 11
Emilia Ojala F 7565 Raision Sulkapalloilijat Qual 11
12 Juuso Kuoppala M 6342 Alahärmän Kisa Qual 12
Noora Nokkala F 5215 Kouvolan Sulkapalloseura Qual 12
13 Mikko Heikkinen M 3058 Parkanon Sulkapalloseura Qual 13
Sanna Mikkola F 2291 Halikon Sulkis Qual 13
14 Sami Turunen M 1377 Raision Sulkapalloilijat Qual 14
Tiia Rantanen F 6336 Raision Sulkapalloilijat Qual 14
15 Toni Kemppinen M 193 Kajaanin Sulkapalloilijat Qual 15
Eerika Laakso F 8057 Toholammin Urheilijat Qual 15
16 Jani Laitinen M 2839 Laaksolahden Sulkapallo Qual 16
Laura Jalli F 6676 Laaksolahden Sulkapallo Qual 16
17 Eetu Li M 6081 Tapion Sulka Qual 17
Nella Siilasmaa F 5920 Tapion Sulka Qual 17
18 Henrik Hakulinen M 2315 Puistolan Urheilijat Qual 18
Sara Tuomala F 2693 Puistolan Urheilijat Qual 18
19 Safin Emran M 5708 Jeppis Badminton Qual 19
Maija Pullinen F 5643 Badminton United Qual 19
Entries of XD V – Exclude
Name G Member ID Club Status Order
1 Aleksi Mäki M 7119 Tapion Sulka Exclude
Sarah Asfar F 6083 Tapion Sulka Exclude
Yhteistyössä